امروز :سه شنبه ۹ /۳/ ۹۶
صفحه اصلی چند روش‌ برای موفقیت در تجارت

تبلیغات سایت

چند روش‌ برای موفقیت در تجارت

نویسنده : admin 95/8/9
تک استخدام   

تا کنون مقالات زیادی درباره روشهای موفقیت در تجارت و کسب و کار ارائه شده است که مخاطبان با خواندن این مطالب می‌توانند از تجربیات و فنون مختلف در پیشبرد اهداف تجاری خویش استفاده کنند. «اما تجارت تنها به جریان انداختن سرمایه‌ها و پس اندازهای راکد نیست، بلکه در پس هرمعامله‌ای دنیایی ازتجربه‌ها و فنون مختلف نهفته است که اغلب مخاطبان تنها یک روی سکه را می‌بینند». در واقع تجارت دانشی گسترده درباره شرایط بازاربورس، نیازمردم، نوع کالا، نرخ تعیین شده، نوسان‌های موجود و ایجاد ثبات در محصولات را نیاز دارد.

خودآگاهی

خود آگاهی عاملی موثر در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های تجاری است. همانطوری که در مقالات قبلی گفته شد، اعتماد به نفس، خودآگاهی و تلاش، سه ضلع مثلث موفقیت را تشکیل می‌دهند. پیش از آغاز تجارت باید طرحی جامع و کامل آماده کنید. با مشاوران و افراد باتجربه مشورت کنید. بدون مطالعه و تحقیق سرمایه خود را به خطر نیندازید. تجارت در دنیای امروز همانند سایر علوم نیازمند به روزشدن و تغییر و تحولی دائمی است. به بیان ساده‌تر تجارت دانشگاهی است که هر دقیقه‌اش تجربه‌ای میلیونی برای شما به بار خواهد آورد.

دانش

تن‌ها کسانی می‌توانند از پله‌های ترقی صعود کنند که تجربه و دانشی فوق العاده در زمینه مدیریت و تجارت داشته باشند. بی‌شک مشاوره و حضور در جلسات پرسش وپاسخ را می‌توان موتور محرک این تجارت توصیف کرد. زیرا پویایی و قوام سرمایه گذاری ایی که با چالش‌های گوناگونی پیش رو است، بدون یک اتاق فکر، مدیران توانمند گروه مشاوره که هسته اصلی و پایه‌های این بنای عظیم را تشکیل می‌دهند به سرعت به لرزه درخواهد آمد و نابود خواهد شد.

مشاوره

سنگ بنای اول در آغاز هرکاری فراگیری توصیه‌ها و رهنمودهای لازم است. امروزه مدیران موفق درجستجوی مشاورانی کارآزموده‌اند که در زمینه‌های مختلف دانش و کارآیی‌هایشان را به معرض نمایش بگذارند و آن‌ها را بیش از پیش با ترفند‌ها و فنون مختلف آشنا کنند، تا بدین طریق روزنه‌های پیشرفت را برسرراه‌شان قرار دهند. انعطاف پذیری و ریسک پذیری به مدیران جوان فرصت رشد و درخشش در جنبه‌های مختلف را می‌دهد. «اصولا بدون آزمون و خطا نمی‌توان صعود کرد، بنابراین بالهای پرواز خویش را با عزمی راسخ بگشایید تا پروازی بلند را تجربه کنید». از سقوط نهراسید. آگاهانه پرواز کنید تا با نخستین پرواز بیشترین سود را بدست بیاورید.

توسه فن آوری

یکی از روشهای موفقیت در تجارت اطلاعات دادن به مشتریان است. با آگاهی از اطلاعات، مشتریان روزبه روز راغب‌تر ازقبل به سوی شما بازمی گردند. راههای زیادی برای اینکار وجود دارد. درواقع با انتشار اطلاعات به تجارت خود نیز اعتبار می‌بخشید. خبرنامه‌ها، ایمیل و پیامک تاثیری فزاینده برذهن مخاطب ایجاد می‌کنند. برخی از مدیران در مراسم‌های مختلف به مشتریانشان کارتهای خرید هدیه می‌دهند. برخی دیگر نیز با ارائه مقالات و انتشار آن‌ها درمجلات هفتگی و وب سایتهای مختلف نه تنها مهارت‌ها و تواناییهای خودشان را به نمایش می‌گذارند بلکه از این رسانه برای تبلیغ کالاهای خود استفاده می‌کنند. بدین طریق شما شبکه‌ای مجازی از مخاطبان درسراسر دنیا بدست خواهید آورد که هر روز با شما تماس می‌گیرند و درباره محصولات و کالاهای جدیدتان، نحوه استفاده و ویژگیهای آن‌ها از شما سوالاتی می‌پرسند. پس از چند وقت شمار مقالات به حدی

 می‌رسد که مخاطبان با نام شما آشنا می‌شوند و شما از این طریق به چهره‌ای بین المللی تبدیل خواهید شد.

رهبری و مدیریت

سکوهای موفقیت تجاری در گرو تفکری اقتصادی و اطلاعاتی جامع از روند معاملات تجاری در بورس‌های مختلف، زمان ریسک پذیری و انتقال سرمایه‌ها از بخشی به بخش دیگر است. بدون دیدگاهی همه جانبه و اصولی، اهداف به تنهایی به واقعیت مبدل نمی‌شوند. انگیزه و پشتکار نیز درجای خود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. مدیریت و رهبری در چنین پروژه‌های بزرگی نیازمند ذهنی خلاق، پویا و تاثیرگذاراست.

دیدگاه

 «برای رسیدن به هدفی که تا به حال بهش نرسیدی باید آدم دیگه‌ای بشی». این جمله فوق العاده مثبت، تاثیرگذار و محرک است. دیدگاه هرشخصی بیانگر تفکر و نوع ارتباط وی با مسائل مختلف است. دیدگاه تجاری شما نیز نه تنها باید انعطاف پذیر و منطقی باشد، بلکه باید آگاهانه، همه جانبه و کار‌شناسانه باشد. اگر با دیدگاهی باز به طرحهای مختلف بنگرید، جرات رویارویی با راههای مختلف و افزایش ریسک پذیری را درخود ارتقا می‌دهید.

و می‌توانید به هرآنچه که خواستار آن هستید برسید.

بازنگری به تفکرات مثبت

گام اول اعتماد به نفس و داشتن روحیه‌ای انتقاد پذیر است. تجارت خواستار ذهنی پویا و آرام است. همواره به خودتان و اهدافتان احترام بگذارید. بدین طریق انرژی مثبت ایجاد می‌کنید و باعث افزایش اعتماد به نفس

می‌شوید. گام به گام طرح‌ها و تفکرات خود را اجرا کنید. از مشاوره و آموزشهای مورد نیازغافل نشوید.

افکار متعالی

شما می‌توانید یک تاجر موفق و راضی در شهر خود باشید و به همین مقطع اکتفا کنید، راه دیگر بزرگ فکرکردن و خواستن اهداف بزرگ‌تر است. بازهم این جمله را تکرار می‌کنم. «هرطوری که تصور کنید،‌‌ همان اتفاق می‌افتد.

اهداف

برای رسیدن به هر یک از هدفهای خود مهلتی تعیین کنید. آنچه بیش از هر چیز با موفقیت و خوشبختی همسویی دارد خوشبینی است. هر موقعیتی را می‌ توان مثبت تلقی کرد، به شرطی که آن را به عنوان فرصتی برای رشد و پیشرفت در نظر بگیریم. اگر در هر شخص و در هر شرایطی به دنبال نقاط مثبت باشید، تقریباً همیشه آن را پیدا خواهید کرد. کلید موفقیت در این است که هدف خود را تعیین کنید و طوری عمل کنید که گویی امکان شکست وجود ندارد و هینطور هم خواهد شد.

هر تجربه ‌ای را به یک تجربه آموزنده مبدل کنید. در هر ناامیدی و شکستی، به دنبال درسی با ارزش باشید. رسیدن به موفقیت، آرزوی مشترک تمام انسانهاست ولی فقط عده محدودی می‌توانند لذت رسیدن به این آرزوی مشترک را بچشند! تنها دلیل موفقیت اراده نفوذناپذیراست. حقیقت این است که همه ما انسان‌ها در زندگی از فرصت‌های تقریباً یکسانی برخوردار هستیم ولی از راههای متفاوتی استفاده می‌کنیم. بیشتر افراد سعی می‌کنند بدون در نظر گرفتن بعضی اصول و واقعیت‌ها به اهدافی غیرمنطقی برسند.

 یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که بیشتر افراد مرتکب می‌شوند این است که این تصور غلط در ذهن آن‌ها ریشه کرده است که برای رسیدن به هدف همیشه وقت و فرصت‌های کافی وجود دارد. واقعیتی که بیشتر افراد شکست خورده آن را نادیده می‌گیرند این است که انسان از‌‌ همان اولین روز‌ها باید برای رسیدن به هدف تلاش کند. ممکن است شما این حقیقت را انکار کنید و بگویید که انسان در سال‌های اولیه عمر خود از توانایی برای رسیدن به هدف برخوردار نیست، ولی هدف از بیان این مطلب این است که کسی که می‌خواهد به هدفی در زندگی برسد باید از‌‌ همان ابتدا اهداف خود را مشخص کرده و برای رسیدن به آن‌ها برنامه ریزی کند.

آخرین کلید (کلید طلایی)

مشکلات زندگی، فشار بیکاری، ترس از عدم موفقیت، شکست در آزمونهای تحصیلی و مصاحبه‌های شغلی، عدم موفقیت در مسابقات ورزشی و بسیاری از مسائل دیگر تنها بخشی از زندگی شما هستند. به یاد داشته باشید.

شما هنوز فرصت آن را دارید که خودتان را مطرح کنید. شاید در کار و زندگی شکست بخورید و موقعیتهای طلایی را از دست بدهید. اما هرگز اهدافتان را فراموش نکنید. هیچ وقت نا‌امید نشوید، تلاش خود را مضاعف کنید. سختی‌ها را تحمل کنید بالاخره روزی درهای موفقیت بسوی شما گشوده خواهد شد. پس به آن روز اعجاز انگیز بیندیشید.

آخرین آماده به کارها

ارسال رزومه مشاهده تمامی کارجویان...

آگهی های کارفرمایان

ارسال آگهی کارفرما مشاهده آگهی کارفرمایان...

آخرین مقالات ارسال شده

ارسال مقاله مشاهده تمامی مقالات...