امروز :سه شنبه ۹ /۳/ ۹۶
صفحه اصلی چگونه همكاران و مشتريان خود را از راه دور جذب كنيم؟

تبلیغات سایت

چگونه همكاران و مشتريان خود را از راه دور جذب كنيم؟

نویسنده : admin 95/8/10
تک استخدام   

اين روز‌ها عنوان «دوركاري» بسيار به گوش مي‌رسد و به تناسب و موازات آن عبارت ديگري نيز از قبيل «دور تعاون- دور همكاري» به وجود آمده‌اند. «دور همكاري» به واسطه پست الكترونيكي به وجود آمده و آغاز مي‌شود. چنانچه آدرس الكترونيكي شخصي را داشته باشيد به راحتي مي‌توانيد در هر زمان دلخواه، با هزينه بسيار اندك و با ميزان امنيت بالا پيام‌هايي مبادله كنيد و در‌ همان زمان هر دو طرف مي‌توانيد كپي هر چيزي را كه ارسال يا دريافت كرده‌اند، پيش خود داشته باشند.

با توجه به امكانات مدرن امروز  «دور همكاري» مي‌تواند بسيار بيشتر گسترش يابد. از جمله "دور همكاري‌هايي" كه امروزه صورت مي‌گيرد عبارتند از:

• برگزاري كنفرانس يا مناظره به صورت آنلاين

 در اين روش افراد و گروه‌ها به‌راحتي مي‌توانند به تبادل اطلاعات و پيام‌ها بپردازند.

براي گروه‌هاي كوچك اين كار از طريق خدمات موجود در هر ايميل قابل اجرا است و براي گروه‌هاي بزرگ‌تر مي‌توان از امكانات ديگري از قبيل «ليست گفت‌و‌گو» يا «كنفرانس كامپيوتري» استفاده نمود.

• تشريك اطلاعات

در دنياي امروز كه حرف اول را دنياي وسيع و گسترده وب مي‌زند، به جاي آنكه اطلاعات و اسناد را تنها براي يكديگر ارسال كنيم بهتر است هر شخصي صفحه اطلاعات خود را در وب قرار دهد تا سايرين نيز بتوانند به آن دسترسي داشته باشند، مانند ايميل .  با اين كار  اطلاعات در هر كجاي دنيا با هزينه اندك در مدت زمان كوتاه در دسترس خواهد بود.

• كنفرانس تصويري

 با استفاده از اينترنت يا ساير شبكه‌ها امكان برگزاري جلسات زنده، رودررو بدون نياز به مسافرت و جابجايي فراهم مي‌شود.

• تشريك داده‌هاي كامپيوتري و نحوه كاربرد آن‌ها

 افراد گوناگون مي‌توانند در نشست‌هاي آنلاين فعالانه شركت كرده و به داده‌ها و اطلاعات موجود دستيابي داشته باشند و همچنين با نحوه كاربرد ابزار گوناگون آشنا شوند و تمامي اين امور از راه دور و فاصله زياد امكان‌پذير است.

موارد بالا با فرض اينكه افراد به آساني به كامپيو‌تر دسترسي داشته باشند با هزينه اندك قابل اجرا است كه البته اجراي كنفرانس تصويري نيازمند تكنولوژي بيشتري است.

 "دور همكاري" براي چه كساني قابل استفاده است؟

در حالت كلي  «دور همكاري" براي تمامي افراد قابل استفاده و مفيد خواهد بود. برخي از موارد عبارتند از:

الف: شركت‌ها به واسطه ارتباط با افراد بيشتر و دسترسي موثر‌تر به اطلاعات موجود مي‌تواند ميزان بهره‌وري و سودآوري بيشتري را براي خود فراهم آورند و از آنجا كه روش‌هاي "دور همكاري" در مقايسه با روش‌هاي ارتباطي سنتي و قديمي هزينه كمتري را براي شركت‌ها به همراه دارد لذا موجب كاهش هزينه و مخارج نيز مي‌شود. با فراهم‌سازي زمينه ارتباطي بين مشتريان و كارمندان ميزان خدمت‌رساني به مشتريان نيز افزايش مي‌يابد.

ب: اشخاص خوداشتغال با حضور در شبكه‌هاي متنوع به مزاياي گوناگوني دست خواهند يافت . به عنوان مثال در مقايسه با موارد مرسوم و معمول از قبيل شركت در جلسات، قرار ملاقات‌ها و كنفرانس‌ها حضور در شبكه‌هاي آنلاين به زمان كمتري نياز دارد و مزاياي متنوع ديگري نيز به همراه دارد.

ج: كارجويان به واسطه اين ارتباط‌ها مي‌توانند از فرصت‌ها و موقعيت‌هاي شغلي مختلف آگاهي يابند.

د: سازمان‌هاي عضو به واسطه "دور همكاري" است كه مي‌توانند ميزان ارتباطات خود با اعضاء و همچنين ميزان ارتباطات بين اعضا را براي آن دسته كه زمان كافي براي حضور در جلسات و نشست‌ها ندارند را افزايش دهند. اعضاء نيز بدون در نظر گرفتن محل زندگي و حجم و الگوي كاري مي‌توانند در امور سازمان فعاليت داشته باشند.

ه: سازمان‌ها و نهادها، امكان تبادل اطلاعات و همكاري فعال در سطح بين‌الملل را در مقايسه با روش‌هاي مرسوم پيشين خواهند داشت.

و: سياستگذاران مي‌توانند عقايد و پيشنهادات بيشتري دريافت كنند و همچنين عكس‌العمل و پاسخ مربوط به آن‌ها را نيز بهتر مشاهده بررسي كنند، همچنين مي‌توانند با صرف هزينه و زمان كمتري با همتايان خود در نشست‌هاي عمومي و خصوصي شركت كنند.

آخرین آماده به کارها

ارسال رزومه مشاهده تمامی کارجویان...

آگهی های کارفرمایان

ارسال آگهی کارفرما مشاهده آگهی کارفرمایان...

آخرین مقالات ارسال شده

ارسال مقاله مشاهده تمامی مقالات...