امروز :سه شنبه ۹ /۳/ ۹۶
صفحه اصلی از كارمان لذت ببريم

تبلیغات سایت

از كارمان لذت ببريم

نویسنده : admin 95/8/10
تک استخدام  

كارتان را دوست داشته باشيد تا از تفريح بعد از كار لذت ببريد.
روزتان را چگونه مي گذرانيد؟ آيا لحظات عمر شما همان حركت عقربه هاي ساعت مچي‌تان است ؟
زندگي را دوست داريد و سعي كنيد كه با قشنگ ترين حالات آن را بسازيد. زندگي هم مثل «عشق » از آن واژه هاي بسيار مظلوم و درعين حال گمراه كننده است . زيرا كه هر كس با او آن طور كه دلش مي خواهد رفتار مي كند. يكي نااميد است يكي سردرگم ، يكي زرنگ و كلاهبردار است و خلاصه هر كس با متد ويژه خودش با اين زندگي مظلوم و بيچاره دست به گريبان است .
اما اين را بدانيد كه اگر شما هم از او شاكي هستيد، تنها نيستيد چون ميليونها نفر ديگر در دنيا هستند كه مثل شما فكر مي كنند و سخت هم در اشتباهند. اما بدانيد بايد اين طرز فكر را تغيير دهيد تا به مفهوم واقعي خوشبختي پي ببريد. در فعاليتهاي زندگي خوشبختي هست و شخص داراي خوشبختي صاحب قدرت است . صبح كه از خواب بلند مي شويد، هوشيار و گوش به زنگ روزي كه در پيش داريد باشيد. به تمام امكاناتي كه داريد و مي توانيد از آن براي به دست آوردن يك زندگي شاد و لذت بخش تلاش كنيد فكر كنيد. ممكن است كه امروزِ شما دنيا را تكان ندهد اما مطمئن باشيد كه حتماً دنياي خودتان را مي سازد.

لذت كار
براي بسياري از مردم ، كاري مشقت بارتر از رفتن سركار نيست . او را ديو دو سري مي دانند كه قرار است عمر و جواني آنان را از بين ببرد. آيا به راستي كار اين قدر وحشتناك است ؟ براي بسياري كار مثل ساعتي مي ماند كه مقابل آن نشسته‌اند و تحمل ديدن عبور و حركت عقربه هاي آن را ندارند. در حاليكه كار مفيد و ثمربخش از نعمت هاي واقعي زندگي است . كار تنها كسب درآمد نيست ، كار مفيد عزت نفس انسان را افزايش مي دهد و روح را پرورش مي دهد. بسياري از مردم در هنگام كار، روحي آرام دارند اما در هنگام بيكاري تشنج و تشويش حتي در نگاهشان پيدا است .
بسياري از مردم به كارهايي مشغولند كه اصلاً شايسته آنها نيست ، كار كردن برايشان عذاب آور است چون اصلاً آن كار را دوست ندارند و تنها به خاطر درآمد كار مي كنند و آنها اصلاً نمي توانند مانند كسي كه عاشق كارش مي باشد، از كار لذت ببرند. خدا كند كه شما چنين حال و روزي نداشته باشيد زيرا اگر شما نيز در همين شرايط باشيد بايد خيلي سريع به فكر چاره باشيد زيرا در شرايطي كه هنگام كار احساس سرزندگي نمي كنيد اصلاً زندگي كردن ، كار دشوار و پيچيده اي مي شود.
ممكن است كه كار خود را دوست نداشته باشيد، اما زندگي تان را كه حتماً دوست داريد. آيا امكان دارد كيف پول و يا ساعت مچي را كه از يك عزيز هديه گرفته ايد در سطل آشغال بيندازيد؟ حتماً جوابتان منفي است . پس چطور ممكن است با زندگي‌تان اين كار را بكنيد. حتي اگر كار خود را دوست نداريد به كارهايي كه مي توانيد با درآمد ناشي از آن انجام دهيد فكر كنيد. با خود بگوييد كه شما تنها كسي هستيد كه مي توانيد اين كار را انجام دهيد، پس با غرور آن را انجام دهيد و با لذت از درآمد آن استفاده كنيد.

زمان استراحت
بايد به خودتان ياد بدهيد كه استراحت نيز به اندازه ساعات كار اهميت دارد. شما تنها براي كار كردن كه به دنيا نيامده ايد. بايد براي اوقات فراغت خود برنامه ريزي كنيد. براي كارهايي كه دوست داريد انرژي بگذاريد اگر عاشق باغباني هستيد در زمان بيكاري به آن بپردازيد و طوري باغباني كنيد كه انگار باغباني بزرگتر و معروف‌تر از شما در دنيا وجود ندارد.
اگر زندگي را دوست داريد، وقت را هدر ندهيد زيرا زندگي از آن ساخته شده است . اوقات استراحت شما مثل اعضاي بدنتان به شما تعلق دارد، از آن به بهترين شكل استفاده كنيد. فرد سيگاري براي قلب و ريه اش بيماري درست مي كند، شما از اوقات خود مراقبت كنيد و از داشتن آن لذت ببريد.

آخرین آماده به کارها

ارسال رزومه مشاهده تمامی کارجویان...

آگهی های کارفرمایان

ارسال آگهی کارفرما مشاهده آگهی کارفرمایان...

آخرین مقالات ارسال شده

ارسال مقاله مشاهده تمامی مقالات...